• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Drżyj czytelniku!

11 lipca 2007
Biblioteka Miejska walczy z dłużnikami. Czytelników, którzy nie oddali wypożyczonych książek bedzie ścigać teraz firma windykacyjna. Biblioteka walczy z dłużnikami


Do tej pory wszyscy, którzy nie zwrócili w terminie książek, czekali na tzw: dni przebaczenia”. Wtedy nie ponosili żadnych konsekwencji. Kaucja wynosiła 10 gr. za jeden dzień przetrzymania. Teraz zasady się zmieniły. Kaucja wzrosła do 20 gr za dzień, a Biblioteka Miejska rozpoczęła współpracę z firmą windykacyjną. - Zrezygnowaliśmy z „dni przebaczenia”, bo nie były one skuteczne – wyjaśnia Ilona Michalska z biblioteki. - Dlatetgo wynajęliśmy firmę, która zajmie się egzekwowaniem należności - dodaje.

Firma windykacyjna będzie wysyłała wezwania do zapłaty wszystkim, którzy znaleźli się na liście dłużników. - Niektórzy przetrzymują książki nawet od 2000 roku, i wypożyczyli jednorazowo nawet cztery tytuły. Dlatego ich dług jest bardzo duży, sięga nawet do 1000 zł, do tego dochodzą również koszty manipulacyjne – tłumaczy Michalska. W tej chwili biblioteka ma do odzyskania ok 150 tys. zł. - Pracownicy filii biblioteki wciąż donoszą listy dłużników, więc ta lista automatycznie wzrasta – dodaje I. Michalska.

Na początku zawiadomienia będą dostawali ci, którzy mają najwięcej książek oraz najdłużej zzwlekają z ich oddaniem. Ci, którzy przetrzymują ksiązki przez kilka miesięcy mają jeszcze szansę je zwrocić, nim dostaną wezwanie od firmy zciągającej długi.

Za odzyskane pieniądze placówka zakupi nowe książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *