Duma naszego miasta

18 czerwca 2007
„Kwiat młodzieży polskiej, najlepsi z najlepszych” - takie opinie usłyszeli dziś o sobie.  Najzdolniejsza młodzież z Radomia otrzymała od władz miasta gratulacje i upominki.  Matematycy z IV LO


W sali obrad Rady Miejskiej spotkali się laureaci, finaliści olimpiad przedmiotowych, konkursów szkolnych, międzyszkolnych i międzynarodowych. Nagrodzono kilkudziesięciu uczniów radomskich liceów i szkół zawodowych.

- W tej chwili miejsce, gdzie jesteśmy należy do najbogatszych w Radomiu, ponieważ zgromadzła się tutaj najzdolniejsza młodzież – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Skurkiewicz. - Każdy kwiat potrzebuje wody, nawozu i ogrodników. My jako nauczyciele i wychowawcy chcemy być tymi ogrodnikami dla naszych uczniów – skomentował dyrektor „Kochanowskiego” Karol Semik. - Jesteśmy z was dumni  - zapewniali: Małgorzata Półbratek, przewodnicząca komisji edukacji Rady Miejskiej i Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia.

Oprócz uczniów, wyróżnienia odebrali również dyrektorzy szkół i opiekunowie laureatów i finalistów olimpiad.

Uczniowie z klasy I ”b” z IV LO im. T. Chałbińskiego wygrali międzynarodowy konkurs matematyczny. - Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, w ciągu dwóch godzin trzeba było rozwiązać kilanaście zadań, łamigłówek. Jedno zadanie było nawet w języku angielskim i również po angielsku trzeba było na nie odpowiedzieć – relacjonują Ania Kowalczyk i Paulina Łomska.

Najzdolniejszi absolwenci radomskich szkół mogą się ubiegać również o stypendia naukowe fundowane przez miasto.