Dwa koncerty Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Oba do wysłuchania i zobaczenia online

17 grudnia 2020

Każdego roku o tej porze Radomska Orkiestra Kameralna wprowadza nas w przedświąteczny nastrój zapraszając na koncerty: gwiazdkowy i noworoczny. W tym roku nie jest to możliwe, dlatego ROK spotka się ze swoimi sympatykami online.

 

Radomska Orkiestra Kameralna (fot. ROK)

 

19 grudnia na kanale Youtube i profilu na Facebooku o godz. 18 rozpocznie się Koncert Gwiazdkowy. Jego gwiazdą będzie radomska jazzmanka Iwona Skwarek. Wraz z orkiestrą i zespołem S’Kwartet w składzie: Michał Trzpioła – gitara, Andrzej Wartyni – gitara basowa, Wojciech Gadaszewski – fortepian, Jerzy Skwarek – zestaw perkusyjny, wykona najpiękniejsze utwory z repertuaru Elli Fitzgerald w nowych aranżacjach. Usłyszymy m.in. „The Girl From Ipanema”, „Dream A Little Dream Of Me”, „Over The Rainbow”, „Blue Moon”.

Natomiast 31 grudnia ROK zaprasza o godz. 18 na koncert sylwestrowy online „Złota era Hollywood”. Wystąpi Luna Voices w składzie: Natalia Kiczyńska – wokal, Monika Kuczera – wokal, Karolina Pasierbska – wokal, Trio jazzowe pod kierownictwem Filipa Torresa oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

Muzycy przypomną najwspanialsze i najbardziej magiczne momenty złotych czasów amerykańskiego kina – od epoki charlestona szalonych lat 20. po erę technikoloru i słynnych musicali. W repertuarze znajdą się utwory, które na wielkim ekranie wykonywały takie gwiazdy jak Pola Negri, Marlena Dietrich, Fred Astaire i Ginger Rogers, Marilyn Monroe, Judy Garland, Rita Hayworth czy Julie Andrews.

Tags