Dwóch do fotela

24 listopada 2006
W niedzielę wybierzemy prezydenta Radomia. O fotel szefa magistratu ubiega się dwóch kandydatów: Andrzej Kosztowniak z PiS i urzędujący prezydent Zdzisław Marcinkowski z Radomian Razem.


W pierwszej turze wyborów najwięcej głosów - 19586 otrzymał Andrzej Kosztowniak, na Zdzisława Marcinkowskiego zagłosowało 13772 osób.

W niedzielę głosujemy w tych samych co dwa tygodnie temu lokalach wyborczych. Czynne będą od godz. 6 do 20. Nieoficjalne wyniki wyborów powinny być znane jeszcze w niedzielę, późnym wieczorem. Postaramy się je podać jak najszybciej. Andrzek Kosztowniak

 Andrzej Kosztowniak ma 30 lat. Jest prawnikiem, ale niezwiązanym z wymiarem sprawiedliwości. W tej chwili pracuje w dziale prawnym Powiatowego Urzędu Pracy. Jest magistrem dwóch kierunków, ma też licencjat zdobyty na Politechnice Radomskiej i UMCS w Lublinie. Do PiS należy od początku tego roku. Żona jest lekarką, mają dwoje dzieci.Zdzisław Marcinkowski

Zdzisław Marcinkowski jest absolwentem leśnictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i studium podyplomowego w Akademii Spraw Wewnętrznych. Pracował jako leśnik w Spale, a potem w Warszawskich Fabrykach Mebli. W 1997 roku rozpoczął karierę w Milicji Obywatelskiej, później Policji. Pracował w Komendzie Stołecznej, a od 1997 do 2002 roku był szefem Mazowieckiej Komendy z siedzibą w Radomiu. Jest nadispektorem policji, formalnie na emeryturze. Żonaty, ma jednego syna, także policjanta.

Ostatni komentarz przedwyborczy czytaj w: Komentarze, felietony.