Dwunastu bez Tochowicza

4 grudnia 2007
Jarosław Tochowicz p.o. dyrektora Teatru Powszechnego nie stratuje w konkursie na stanowiska szefa radomskiej sceny. Dwunastu kandydatów czeka na rozmowy z komisją, która ma wyłonić zwycięzcę w tej rywalizacji. Kto pokieruje teatrem?


- Skład komisji został już ustalony - wyjaśnia odpowiedzialny za kulturę wiceprezydent Ryszard Fałek. - Spośród dziewięciu osób trzy delegowało miasto i poza mną są to: sekretarz Rafał Czajkowski i przewodnicząca komisji kultury Rady Miejskiej Agata Morgan. Dwóch przedstawicieli mają związki zawodowe w teatrze i trzech Ministerstwo Kultury.

Jak podkreśla Fałek, największą trudnością będzie wysłuchanie kandydatów. - Jest ich dwunastu i każdemu trzeba poświęcić choćby pół godziny. No i należy wziąć pod uwagę fakt, że pracownicy teatru nie mogą odwołać zaplanowanych przedstawień. 

Mimo to prezydent uważa, że nowego dyrektora Teatru Powszechnego poznamy jeszcze w tym roku. - Wprawdzie koperty z danymi kandydatów nie zostały na razie otwarte, ale pan Tochowicz powiedział mi, że nie złożył dokumentów - dodaje prezydent.