• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej odchodzi na emeryturę. Anna Skubisz-Szymanowska kierowała placówką przez 25 lat

24 lutego 2021

Anna Skubisz-Szymanowska żegna się z Miejską Biblioteką Publiczną – pracownikami i czytelnikami. Na dyrektorskim stanowisku w MBP spędziła 25 lat, teraz odchodzi na emeryturę. Czwartek, 25 lutego będzie jej ostatnim dniem w siedzibie placówki przy ul. Piłsudskiego.

 

 

- Podsumowując ponad dwudziestoletnią pracę pani dyrektor, chciałbym podziękować za profesjonalizm, zaangażowanie i nowatorskie spojrzenie, dzięki któremu Miejska Biblioteka Publiczna stała się placówką nowoczesną, skomputeryzowaną. Dziękuję za liczne spotkania ze znanymi pisarzami, artystami, a także za szereg akcji popularyzujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży - pożegnał Annę Skubiusz-Szymanowską prezydent Radosław Witkowski.

Anna Skubisz-Szymanowska skierowała pożegnalny list do dziennikarzy. Pisze o swojej pracy: "Był to dla mnie i dla biblioteki czas dużych zmian (...). Nie dałoby się tego wszystkiego dokonać bez doskonałego zespołu pracowników, ale także bez wielu życzliwych  i wspierających osób, organizacji i instytucji z zewnątrz". Odchodząca dyrektor dziękuje dziennikarzom za zainteresowanie biblioteką, informowanie o jej działalności, w tym o komputeryzacji placówki i otwieraniu kolejnych filii. "Cały czas biblioteka prowadziła intensywną działalność w zakresie promocji literatury i czytelnictwa. Udało się zrealizować i zainicjować nowe przedsięwzięcia, adresowane głównie do dzieci, i z sukcesem kontynuować te rozpoczęte przez poprzedników".

Nowym dyrektorem MBP będzie Przemysław Czaja z Gdańska, który wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony przez miasto.

bdb, kat

 

 

 

Tags