Dzieje się w Resursie. Teatr Poszukiwań wystawi premierowo „Głodnych.pl”, a Izabella Pietras pokaże swoje obrazy

17 listopada 2022

Na dwa wydarzenia w ciągu dwóch dni zaprasza Resursa. Dzisiaj, 17 listopada o godz. 18 na „teatralną ucztę”, a podczas niej na spektakl Teatru Poszukiwań „Głodni.pl”, natomiast w piątek, 18 listopada o godz.17.30 na otwarcie wystawy Izabelli Pietras w ramach prezentacji „W kolorowym moim świecie”.

 

Teatr Poszukiwań (fot. Materiały prasowe/Resursa Radom)

 

Teatr Poszukiwań przygotował barwną komedię opartą na twórczości Sławomira Mrożka. „Głodni.pl” zaskoczą widza i pozwolą mu na uczestnictwo w ciekawym eksperymencie teatralnym. Bohaterowie spektaklu nagle znajdują się w kryzysowej sytuacji… Kto przetrwa? Kto się poświęci? Czy znajdą sposób na wyjście z opresji? Czy przekonają wszystkich do podjęcia jedynej słusznej decyzji? Na te i inne pytania odpowiedź otrzymacie podczas premiery. Spektakl w reżyserii Katarzyny Sasal to czarny humor dla teatralnych smakoszy.

„W kolorowym moim świecie”

Swoje prace zaprezentuje Izabella Pietras

Wyjątkowe prace malarskie Izabelli Pietras będzie można podziwiać w Resursie w ramach wystawy „W kolorowym moim świecie”.

Autorka zaprezentuje pejzaż, którym zajmuje się systematycznie od lat 80. ubiegłego stulecia, w dwóch niejako odsłonach: realistycznej i syntetycznej. – Artystka utrwala uroki otaczającego świata, a matka natura każdorazowo podpowiada kompozycję, formę i klimat miejsca. Izabella Pietras umie patrzeć, a obserwując… widzieć – mówi kuratorka wystawy Elżbieta Raczkowska.

Izabellę Pietras zachwycają fragmenty dzikiej przyrody i stara architektura. Lubi szczególnie zaułki Sandomierza i miejsc jemu podobnych, z pozbawionymi tynku elewacjami, starymi latarniami czy kamiennymi schodami. Maluje to, co widzi, a jej świat artystyczny nosi cechy realnych kształtów. Niejako równolegle do tradycyjnego postrzegania owego świata, powstawał ten drugi, pełen niemalże abstrakcyjnych rozwiązań formalno-kolorystycznych, który w takim syntetycznym wydaniu jest wynikiem inspiracji pejzażem.

Izabella Pietras urodziła się i mieszka w Radomiu. Ukończyła Politechnikę Świętokrzyską na Wydziale Transportu (dyplom w 1978 r.). Uprawia głównie malarstwo w różnorodnych technikach plastycznych, także na szkle. Zajmuje się nim od początków lat 80. Z powodzeniem maluje kwiaty, portrety, pejzaże, również i kompozycje abstrakcyjne. Jest zdeklarowaną kolorystką, lubi kolor i umiejętnie go stosuje. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i pięciu ekspozycjach indywidualnych, przede wszystkim w Radomiu.

 

Tags