• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dzień Otwarty w Radomskim Centrum Onkologii. Zadbaj o swoje piersi

12 października 2020

„Zadbaj o swoje piersi” – pod takim hasłem, w czwartek, 15 października w godz. 8 -12 w Radomskim Centrum Onkologii odbędzie się Dzień Otwarty., lekarze onkolodzy będą badać kobiety i kierować je na USG piersi, mammografię lub inne dodatkowe badania, w zależności od potrzeb.

   

-  Celem akcji jest przekonanie kobiet, że warto się badać, warto uważnie obserwować swoje ciało i  zgłaszać się na regularne badania profilaktyczne. W ramach akcji będzie można także nauczyć się samobadania piersi - wyjaśnia rzeczniczka RCO Izabela Leśkiewicz.

Panie będą konsultowane przez specjalistów onkologów: prof. Joannę Jońską-Gmyrek - specjalistę radioterapii onkologicznej oraz prof. Zorana Stojceva - specjalistę chirurgii onkologicznej.

Na konsultacje obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 48 377 90 20.Do akcji zachęcają panie pracujące w Radomskim Centrum Onkologii, które wzięły udział w sesji fotograficznej, aby zachęcić inne kobiety do badań profilaktycznych.

Do udziału w badaniach zachęcają panie pracujące w Radomskim Centrum Onkologii, które wzięły udział w sesji fotograficznej, aby zachęcić inne kobiety do badań profilaktycznych.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów liczba zachorowań przekroczyła w 2017 roku 18000 przypadków rocznie.  To oznacza, że każdego dnia niemal 50 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka piersi. Ta diagnoza w dzisiejszych czasach nie jest jednak wyrokiem. Wcześnie wykryty rak piersi jest chorobą praktycznie całkowicie do wyleczenia. Nawet rak inwazyjny może mieć dobre rokowania. Jednak im wcześniej wykryjemy ewentualną chorobę, tym większe mamy szanse na mniej inwazyjne leczenie.

     
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *