• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dziury na rondzie kozienickim. Wykonawca położy nową nawierzchnię

25 stycznia 2021

Jak tylko będzie sprzyjająca pogoda, zupełnie nowy asfalt na rondzie kozienickim zostanie wymieniony w całości w ramach gwarancji. Na razie wykonawca robót tymczasowo zabezpieczył ubytki w nawierzchni, które powstały prawdopodobnie w wyniku błędu technologicznego podczas układania mieszanki.

 

Fot. MZDiK Radom

 

Jak już pisaliśmy, niedługo po oddaniu do użytku zmodernizowanej al. Wojska Polskiego, a wraz z nią ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki, w asfalcie na tym drugim pojawiły się dziury. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji podjął na ten temat rozmowy z wykonawca inwestycji, firmą Budromost. - W całości pokryje koszty naprawy uszkodzonej niedawno nawierzchni. W tej chwili ubytki w asfalcie usunięto w sposób doraźny, ale gdy tylko pozwoli na to pogoda wykonawca wymieni asfalt na tym rondzie w całości - informuje rzecznik MZDiK Dawid Puton. Jak wyjaśnia, po rozmowach z firmą Budromost – wykonawcą  inwestycji uznano, że najbardziej prawdopodobnym powodem powstania uszczerbków w nawierzchni jest błąd technologiczny podczas układania mieszanki. - W związku z tym, że asfaltowanie było wykonywane pod ruchem, układano nawierzchnię krótkimi odcinkami a ruch - z uwagi na duże natężenie - dopuszczono  bardzo szybko po wyłożeniu masy, doprowadzono do tego, że nawierzchnia była rozluźniona, a to z kolei powodowało wykruszanie się poszczególnych ziaren kruszywa przy hamowaniu i przyspieszaniu pojazdów - opisuje rzecznik.

Budromost czeka teraz na ustabilizowaną pogodę, która pozwoli na wykonanie prac przy wymianie nawierzchni na całej płycie ronda; wykona to w ramach gwarancji oraz na własny koszt. Problem jest także konsultowany z firmą pełniącą nadzór nad inwestycją oraz jej projektantem.

bdb, kat

 

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *