e-Politechnika

4 października 2006
   Elektroniczny dziekanat i legitymacje, newslettery i  SMS-y – taką przyszłość szykuje swoim studentom i pracownikom Politechnika Radomska. Pierwsze nowinki pojawią się na uczelni już niebawem.

   Początek technologicznym nowościom daje zmieniona strona internetowa politechniki. Ale już w połowie października pojawią kolejne. – Co tydzień, w każdy piątek każdy kto zarejestruje się na naszej stronie będzie mógł otrzymać najświeższe informacje z życia uczelni – wyjaśnia główny informatyk PR Michał Czyżewicz. – Z pracownikami i studentami będzie też można kontaktować się przy pomocy SMS-ów. Dalsze kroki na drodze do pełnej elektronizacji politechniki to wirtualny dziekanat, w którym słuchacze bez stania w kolejce „w realu” będą mogli sprawdzić plan zajęć, dowiedzieć się, jak załatwić swoje sprawy itp. Przepustką do tego skomputeryzowanego świata ma być elektroniczna legitymacja.

   Jak podkreśla rektor prof. Mirosław Luft elektronizacja uczelni to także jeden z elementów budowania jej nowego wizerunku. - Od roku co miesiąc "czatuję" ze studentami i ta forma kontaktu z mlodzieżą sprawdziła się - dodaje Luft.