• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Elektronik” do termomodernizacji. Miasto pozyskało fundusze europejskie

23 lipca 2021

Na budynku Zespołu Szkół Elektronicznych zostaną zamontowane panele foltowoltaiczne, wymieniona będzie instalacja elektryczna, wybudowany nowy węzeł cieplny. Wszystko w ramach termomodernizacji obiektu, na którą miasto pozyskało ponad 3,2 mln zł z funduszy unijnych.

 

"Elektronik" cieszy sie dużym zainteresowaniem wśród młodzieży (fot. archiwum)

 

Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. - Przyznane dofinansowanie cieszy tym bardziej, że „elektronik” to najlepsza szkoła techniczna w naszym regionie, w której z roku na rok chce uczyć się coraz więcej absolwentów szkół podstawowych. Jestem przekonany, że planowana inwestycja znacznie poprawi warunki pracy zarówno nauczycieli, jak i uczniów - podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Celem kompleksowej termomodernizacji jest zwiększenie efektywności energetycznej budynku szkoły oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przy zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. - W planie mamy m.in. docieplenie stropu i ścian zewnętrznych, wymiana instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody, budowa nowego węzła cieplnego oraz wymiana instalacji elektrycznej i montaż paneli fotowoltaicznych. To na pewno poprawi estetykę i komfort użytkowania budynku, a jednocześnie wpłynie na zmniejszenie kosztów jego eksploatacji - uważa wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 5,1 mln zł.

kat

Źródło: UM Radom

Tags