• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Elżbieta Adamiak na scenie od 45 lat. W niedzielę usłyszymy ją we Wsoli

12 kwietnia 2019

Elżbieta Adamiak, autorka takich przebojów jak „Jesienna zaduma” czy „Trwaj, chwilo trwaj”, wystąpi w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 17 w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Koncert zbiega się z 45-leciem scenicznego debiutu artystki.

 

Elżbieta Adamiak

Elżbieta Adamiak

 

Elżbieta Adamiak, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, jest jedną z ważniejszych postaci polskiej piosenki poetyckiej. Jest doceniana przez słuchaczy i krytyków za oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego. W swojej karierze nagrała siedem płyt, z których każda okazała się sukcesem. Gościnnie śpiewała także na płytach takich artystów jak Magda Umer, Wolna Grupa Bukowina, Maryla Rodowicz czy Jacek Kaczmarski.

Na ostatniej, wydanej przez nią płycie, „Zbieram siebie” (2009 r.) znalazły się m.in. takie utwory jak „Trwaj, chwilo, trwaj” (duet z Adamem Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni” (duet z Krzysztofem Kiljańskim), „Zanosi się na noc”. Piosenka „Trwaj, chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje”, a w plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009 r.

Podczas recitalu we Wsoli piosenkarka i kompozytorka wykona m.in. swoje największe przeboje. Artystce na scenie towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół muzyczny w składzie: Piotr Goljat – fortepian, śpiew, Sebastian Ruciński – gitara, Piotr Górka – kontrabas.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli autobusem, który odjedzie o godz. 16.20. z przystanku przy galeriach handlowych (ul. Chrobrego/ Czysta,  kierunek Michałów). Powrót po wydarzeniu, ok. 18.30.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Fot. Materiały prasowe/MWG Wsola

 

Tags

Dodaj komentarz