Etnolożka nowym dyrektorem Resursy. Będzie kierowała ośrodkiem i kamienicą Deskurów

17 września 2020

Justyna Górska-Streicher wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Resursy – zdecydowała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele władz miasta, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, stowarzyszeń twórczych i pracowników Resursy.

   

– Przyjąłem rekomendację komisji i w najbliższych dniach spotkam się ze zwyciężczynią konkursu, by  omówić szczegółowe warunki współpracy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jak informuje biuro prasowe magistratu, Justyna Górska-Streicher z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie etnologii. Od 2005 roku pracuje w Muzeum Wsi Radomskiej. Obecnie kieruje jednym z jego działów. Ma doświadczenie w organizacji wystaw i prezentacji sztuki. Jest autorką wielu publikacji i laureatką nagród m.in. za organizację wydarzeń kulturalnych. Została też wyróżniona Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Do zadań nowego dyrektora będzie należało kierowanie nie tylko placówką przy ulicy Malczewskiego, ale także częścią kulturalną kamienicy Deskurów. O jej włączeniu w struktury Resursy zdecydowali radomscy radni.

Obecnej dyrektorce Resursy Renacie Metzger kadencja wygasa 31 grudnia. Była jednym z trzech kandydatów na stanowisko szefa ośrodka, w ostatnim etapie konkurowała z Justyną Górską-Streicher.

kat

 
Tags