• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Fabryka narkotyków pod Białobrzegami. Środki psychotropowe były warte 850 tys. zł!

8 grudnia 2019

Laboratorium do produkcji substancji psychotropowych zlikwidowali pod Białobrzegami stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami z radomskiego wydziału „antynarkotykowego”. Przejęli ponad 17 tys. porcji narkotyków o wartości prawie 850 tys. zł i zatrzymali dwóch mężczyzn.

 

narkot02

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli także kilka jednostek broni oraz ponad 600 tys. zł w gotówce. Jak ustalono, jednym z odbiorców narkotyków był między innymi 45-letni mieszkaniec Warszawy.

– Stołeczni policjanci wspólnie kolegami z Radomia zatrzymali na terenie warszawskiego Mokotowa dwóch mężczyzn. 53-latek i 45-latek wpadli podczas narkotykowej transakcji, kiedy przekazywali sobie worki wypełnione brunatną substancją. Okazało się, że są to pakiety z zawartością ponad 15 kg substancji psychotropowej 4 CMC. Kiedy funkcjonariusze udali się do garażu, który wynajmował 45-latek, znaleźli tam urządzenia służące do wytwarzania narkotyków, m.in. chłodnicę kulową, szklaną kolbę i czasze grzewcze oraz pojemnik z płynem. W miejscu jego zamieszkani zabezpieczono natomiast pieniądze w łącznej kwocie 60 tys. i 300 euro oraz 13 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy –  informuje podinsp. Magdalena Bieniak ze stołecznej policji.

Wcześniejsze ustalenia policjantów wskazywały, że 53-latek mógł w narkotykowym procederze pełnić rolę tzw. chemika. – Kiedy udali się do miejscowości w powiecie białobrzeskim,gdzie mężczyzna mieszkał, ich przypuszczenia potwierdziły się. Funkcjonariusze odkryli w domu jednorodzinnym pomieszczenie, w którym znajdowała się linia służąca do produkcji substancji psychotropowych wyposażana w cztery reaktory ciśnieniowe oraz szkło laboratoryjne. Na miejscu zabezpieczono także kilkanaście litrów mieszaniny reakcyjnej, kilkadziesiąt kilogramów odpadów poreakcyjnych, prawie 2 kg gotowego produktu 4 CMC, 10 l nieodwirowanego produktu końcowego oraz kilkadziesiąt litrów odczynników chemicznych. Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli także kilka jednostek broni oraz dwie kusze. Natomiast w stajni ukryta była paczka , a w niej prawie 500 tys. zł i niewykluczone, że są to pieniądze z przestępczego procederu – wymienia podinsp. Bieniek.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, gdzie usłyszeli zarzuty. 53-latek jest podejrzany o posiadanie narkotyków, handel nimi oraz wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna, który był już karany za podobne przestępstwa, usłyszał także zarzut za nielegalne posiadanie broni i amunicji. 45-latek odpowie natomiast za udział w obrocie znacznej ilości substancji psychotropowej oraz przechowywanie przyrządów przeznaczonych do wytwarzania substancji psychotropowych. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Do sprawy zabezpieczono ponad 17 kg substancji psychotropowej 4 CMC, co stanowi ponad 17 tys. porcji narkotyków. Czarnorynkowa wartość tych substancji to prawie 850 tys. zł. Ilość zabezpieczonych środków wskazuje, że był to proceder zorganizowany na duża skalę i uczyniono z niego stałe źródło dochodu.

kat

Fot. KSP Warszawa

 

Tags

Dodaj komentarz