Figa z Ziobrą. Jackiem.

28 listopada 2007
Kabaret „Pod Wyrwigroszem” oraz Jacek Ziobro będą gwiazdami III Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego Figa z Makiem, który odbędzie się w dniach 13 i 14 grudnia w Radomiu. Gwiazdą będzie m.in. Jacek Ziobro

– Cieszymy się, że udaje nam się zorganizować festiwal już po raz trzeci. W tym roku odbędzie się on w połowie grudnia i zaplanowaliśmy wiele atrakcji – zapowiada dyrektor "Łaźni" Jakub Kowalski. 

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 13 grudnia w KŚT „Łaźnia” wystawą rysunku satyrycznego. „Rysunek prasowy” - taki tytuł nosi ekspozycja Zbigniewa Jujki, który pokaże swoje śmieszne historyjki, karykatury i obrazki. - To będą prace na bardzo wysokim poziomie – podkreśla Kowalski. Przez wiele lat Jujka publikował m.in. na łamach "Słowa Ludu".

Drugi dzień festiwalu to kabareton gwiazd. O godz. 19 w sali koncertowej wystąpi Jacek Ziobro, laureat programu „Mogę wszystko”. - Jego program będzie bardzo ciekawy i śmieszny. Na ulicach miasta pojawiają się dopiero zapowiedzi jego występu, a już jest teraz jest bardzo duże zainteresowanie tym występem – twierdzi Kowalski. Kolejną gwiazdą, która tego wieczoru wystąpi dla radomskiej publiczności jest krakowski kabaret „Pod Wyrwigroszem”.

Bilety na obydwa kabarety w cenie 25 zł już można nabyć w Łaźni. Wstęp na wystawę wolny.