• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Firma z Sopotu zajmie się rewitalizacją kamienic Deskurów na Mieście Kazimierzowskim

13 kwietnia 2017

Firma Betonox Construction z Sopotu wygrała przetarg ogłoszony przez miasto na prace rewitalizacyjne w kamienicach Deskurów. Będą one kosztowały niewiele ponad 24 mln 650 tys. zł. Rozpoczęcie robót już wkrótce.

 

 

210716deskur

 

– To bardzo ważny moment, ponieważ kończymy etap przygotowawczy i przechodzimy do konkretnych prac budowlanych. Już za kilka tygodni rozpocznie się przebudowa zespołu kamienic, do których ma wrócić życie. Podobne plany mamy odnośnie ratusza i już wkrótce przekażemy radomianom kolejne dobre wiadomości. Mam nadzieję, że to wszystko zachęci do działania także właścicieli prywatnych nieruchomości – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Po uprawomocnieniu się wyników przetargu zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Firma będzie miał na wykonanie przebudowy kamienic 14 miesięcy od podpisania umowy.

Planowane prace budowlane to przede wszystkim wzmocnienie fundamentów i ścian, przebudowa piwnic, wymiana stropów, modernizacja schodów, dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż szklanego zadaszenia dziedzińca, montaż wind oraz kompleksowe wykonanie nowych instalacji. – Po przebudowie kamienice Deskurów mają pełnić funkcję muzealną, usługową, edukacyjną i biznesową. Znajdą się tam m.in. nowoczesne sale ekspozycyjne, w których będzie można prezentować wystawy stałe i czasowe. Powstaną też pomieszczenia, w których będą  mogły być realizowane programy edukacyjne adresowane zarówno do grup zorganizowanych jak i widzów indywidualnych oraz programy dla rodzin. Na poddaszu ma natomiast powstać strefa przedsiębiorczości, w której swoje miejsce znajdą osoby rozpoczynające działalność gospodarczą – przypomina wiceprezydent Konrad Frysztak.

Miasto zabiega o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

kat

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz