• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Fundacja Chrześcijańska „Droga Życia” poprowadzi sklep socjalny w Radomiu

24 stycznia 2021

Fundacja Chrześcijańska „Droga Życia” poprowadzi pierwszy w Radomiu sklep socjalny. Urząd miejski rozstrzygnął konkurs na dotację w wysokości prawie 60 tys. zł na ten cel. Organizacja jako jedyna złożyła swoją ofertę.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Sklep będzie działał przy ulicy Warzywnej 23. Jego oferta będzie skierowana do osób będących w trudnej sytuacji życiowej. - Sklep socjalny ma oferować artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej w cenach niższych, niż ich wartość rynkowa. Z zakupów w tym miejscu będą mogły korzystać osoby spełniające kryteria dochodowe i skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Jak podkreśla, takie rozwiązanie świetnie się sprawdziło w Katowicach. - Myślę, że przyjmie się także w naszym mieście – mówi.

Zgodnie z warunkami konkursu, do zadań prowadzącego sklep socjalny będzie należało m.in. przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności oraz współpraca z ogólnopolskimi i lokalnymi sieciami dystrybucyjnymi, hurtowniami, producentami, hodowcami i sklepami detalicznymi. Ma to na celu zapewnienia dostaw towarów, których termin przydatności dobiega końca, ale nadal są one pełnowartościowe i mogą być pozyskiwane bezpłatnie lub po preferencyjnych cenach.

źródło: UM Radom

 

 

Tags

Jedna odpowiedź do “Fundacja Chrześcijańska „Droga Życia” poprowadzi sklep socjalny w Radomiu”

  1. Ganna pisze:

    Fajnie. Tylko jedno pytanie : dlaczego ilustrację do artykułu stanowi zdjęcie, zrobione w ubiegłej dekadzie w magazynie Radomskiego Banku Żywności podczas Świątecznej Zbiórki Żywności? Przecież Bank przekazuje żywność nieodpłatnie, sklepu nie prowadzi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *