• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Funkcjonariusze i osadzeni z Aresztu Śledczego zbierali nakrętki dla chorego Krzysia

13 grudnia 2020

Ponad 140 kg nakrętek na rzecz Krzysia, który boryka się z niezwykle rzadką chorobą genetyczną przekazali funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Radomiu. Mają nadzieję, że w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia mogli, jako pomocnicy Św. Mikołaja sprawić, by na buzi chłopca pojawił się uśmiech.

 


Krzyś ma tylko pięć lat. Boryka się z rzadką chorobą genetyczną EB – pęcherzowym oddzielaniem naskórka, która przynosi mu wiele cierpienia. Nawet najlżejszy dotyk może powodować pękanie skóry, bądź pęcherze. Lekarstwa na tę chorobę wciąż nie ma, dlatego rodzice Krzysia nieustanie dbają o właściwą pielęgnację jego skóry.

- W ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga funkcjonariusze radomskiej jednostki po raz kolejny zbierali korki dla Krzysia. W akcji uczestniczyli również osadzeni, którzy w ten sposób kształtują postawy proekologiczne i prospołeczne. Widzą, że nawet niewielkim gestem, który nic nie kosztuje, są w stanie komuś pomóc - wyjaśnia plut. Michał Słowiński, zastępca rzecznika prasowego Aresztu Śledczego w Radomiu. Wyraża nadzieję, że w tym szczególnym okresie, w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia mogliśmy jako pomocnicy Św. Mikołaja sprawić, by na buzi Krzysia pojawił się uśmiech.

kat

fot. AŚ w Radomiu

 

 

 

Tags