Gombrowiczowski piknik także we Wsoli

13 czerwca 2007
Spektakl  "Gombrowicz niezniszczalny" na podstawie "Dzienników" Witolda Gombrowicza pokaże
na V Pikniku Gombrowiczowskim. Tegoroczna impreza "dedykowana" pisarzowi potrwa trzy dni - od 15 do 17  czerwca. Tak było na festiwalu Gombrowicza


Piknik odbędzie się w Dołach Biskupich i we Wsoli. Radomski teatr zaprezentuje przedstawienie „Gombrowicz niezniszczalny” w reżyserii Krzysztofa Galosa. - To unikalny scenariusz napisany na motywach „Dzienników” Gombrowicza, najważniejszy współczesny głos w sprawie Polski – wyjaśnia Jolanta Korłub z dziau promocji teatru.- Spektakl jest zrealizowany w groteskowej, pełnej dowcipu lekkej formie kabaretu i groteski.

W programie Pikniku znalzało się wiele atrakcji. 15 czerwca w Dołach Biskupich można będzie usłyszeć piosenki Edith Piaf w wykonaniu Agnieszki Matysiak, obejrzeć przedstawienie muzyczno-taneczne „plepleJAdy” Lubelskiego Teatru Tańca oraz wejść na i pod zaporę „Wióry” na Wiślinie. Kolejny dzień również zapowiada się interesująco. Wystąpi m.in „La Pasion”- formacja flamenco z Krakowa, zaplanowano również pieszą wycieczkę Doliną Świśliny. Ostatniego dnia we Wsoli, w dworku Gombrowicza, ponownie „Gombrowicz niezniszczalny” w radomskiej inscenizacji. Imprezą towarzyszącą Piknikowi będzie II Rajd Gombrowiczowski.