• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Grandioso na „Fiesta de la Magdalena”. Orkiestra zaprezentuje paradę uliczną

26 marca 2019

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso w liczbie około 60 osób wyjeżdża do Hiszpanii. W ostatnich dniach marca weźmie udział w jednym z największych festiwali wiosennych w Europie „Fiesta de la Magdalena”.

 

20180406_221305

Fiesta Entierro de la Sardina w Murcji, 2018 rok.

 

Jest to święto obchodzone w Castellón de la Plana upamiętniające początki miasta. Wywodzi się z XV wieku. Wśród wielu atrakcji jego obchodów wyróżniają się pochód „Pregó”, nocna procesja zwana „El Retorno”  oraz pochód z „gaiatas” – wielobarwnie oświetlonymi latarniami i pastorałami. Koncerty, pokazy pirotechniczne, ofiary z kwiatów, degustacje gastronomiczne dopełniają program tygodniowej imprezy.

– Orkiestra otrzymała zaproszenie na ten festiwal w dowód uznania jej poziomu wykonawczego. Znajdziemy się w doborowym towarzystwie najlepszych orkiestr ze świata. W tegorocznym, 31 festiwalu, wezmą udział zespoły z Holandii, Hiszpanii, Słowacji, Szwajcarii, USA, Portoryko, Malezji, a także szkoła samby z Brazylii – zwycięzcy zeszłorocznego karnawału – informuje dyrygent orkiestry Dariusz Krajewski.

Podczas festiwalu Grandioso zaprezentuje głównie paradę uliczną – w tej kategorii radomska orkiestra jest mistrzem Europy z roku 2016 i wicemistrzem z roku 2018. – Kilkukilometrowe przemarsze będą się odbywać dwa razy dziennie. Nie zabraknie również zwiedzania w czasie wolnym i wycieczki nad Morze Śródziemne – dodaje Krajewski. Jak podkreśla orkiestra zabiera ze sobą, jak zwykle, flagę Polski, flagę Radomia oraz polski repertuar.

kat

Fot. Materiały prasowe/Grandioso

 

Tags

Dodaj komentarz