Reklama

Gwiazdka na deptaku

11 grudnia 2007
Podzielimy się opłatkiem, zaśpiewamy kolędy, zjemy wigilijną kolację a potem będziemy się bawić przy występach kapel i zespołów muzycznych. Tak radomianie mają okazję spędzić tegoroczną „Gwiazdkę na deptaku”, która odędzie się w przedświąteczny weekend, 15-16 grudnia. Tak świętowaliśmy w ub. roku

W świąteczny nastrój wprowadzi nas już w sobotę Radomska Orkiestra Kameralna. O godz. 18 w sali koncertowej UM na otwartym koncercie gwiazdkowym wystąpi z zespołem znakomity oboista Tytus Wojnowicz. Radomską Orkiestrą Kameralną będzie dyrygować światowej sławy dyrygent Stephen Ellery. W programie znajdą się popularne utwory Griega, Williamsa i Suka. Koncert ten dedykowany jest mieszkańcom miasta.

W niedzielę natomiast „Gwiazdka na deptaku” rozpocznie się o godz. 10.  - Wtedy to rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszą choinkę, które jak co roku przygotowali uczniowie radomskich szkół. Na scenie wystąpi m.in: Kapela Podwórkowa „Halniacy”, zespoły Falami i Po-6-tym. Kolędy i pastorałki zaśpiewa młodzież szkolna, a jasełka zaprezentują dzieci ze świetlicy Caritasu i Pracownia Teatralno-Plastyczna „K.o.t” z Wrocławia - informuje dyrektor wydziału kultury UM Jolanta Wróbel. - Na finał kolędy zagra i zaśpiewa Góralska Kapela Pieczarków z Żywca.

Kolacja wigilijna rozpocznie się o godz. 16, kolędy zaśpiewa chór Campanella. - Zapraszamy wszystkich radomian do spotkania przy świątecznym stole; nie ograniczamy czasu tej imprezy i będziemy bawić się tak długo, jak będzie zainteresowanie - podkreśla prezydent Andrzej Kosztowniak.

Wigilijny stół z tradycyjnymi potrawami stanie jak zwykle wzdłuż Pl. Konstytucji. - Dla tych, którzy zgłodnieją wcześniej, przygotowaliśmy ciepły posiłek - dodaje dyr. Wróbel.