• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Harfa na zakończenie sezonu Radomskiej Orkiestry Kameralnej

7 czerwca 2019

Nietypowe zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019 przygotowała Radomska Orkiestra Kameralna. W sobotę, 8 czerwca o godz.18 zaprasza na koncert harfistki, Anny Sikorzak-Olek, która wraz z ROK pod batutą znakomitego dyrygenta Roberta Kabary wykona „Koncert na harfę elektroakustyczną i orkiestrę „Athos”  Mikołaja Hertla, utwór inspirowany muzyką grecką.

harfa- Anna Sikorzak-Olek

 Anna Sikorzak-Olek

 

Harfa to chyba jeden z najbardziej romantycznych instrumentów strunowych. W ogólnym wyobrażeniu harfa funkcjonuje jako atrybut zakochanych, źródło pięknych tkliwych akompaniamentów natchnionych muzyków. Faktycznie trudno oprzeć się melodyjnym dźwiękom tego instrumentu i nie dać zauroczyć się jej delikatnym kształtom i kunsztownemu wykonaniu. Radomska publiczność będzie miała możliwość poznać ten instrument z nieco innej strony, a jej możliwości przedstawi nam jedna z najlepszych polskich harfistek. Anna Sikorzak – Olek – absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Jako stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach i kursach harfowych, m.in. we Francji, Niemczech i we Włoszech. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Ma w repertuarze kilkanaście koncertów solowych. Wiele z nich wykonała po raz pierwszy w Polsce. Jako kameralistka występuje w duetach z fletem, obojem, sopranem, na dwie harfy, z perkusją i w Warszawskim Kwartecie Harfowym.
Harfa elektroakustyczna, na której gra Anna Sikorzak-Olek jest instrumentem bardzo rzadko spotykanym w  literaturze muzycznej. Mikrofony umieszczone przy każdej strunie i dwa wyjścia koncentryczne stwarzają nowe możliwości sonorystyczne i akustyczne.

Wykonawcy:
Anna Sikorzak-Olek – harfa
Robert Kabara – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie m.in.
Mikołaj Hertel – Koncert na harfę elektroakustyczną i orkiestrę „Athos”
W.A. Mozart – Symfonia g-moll nr 40 KV 550

Koncert odbędzie się 8 czerwca o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. 25 czerwca 70.

Bilety w cenie 20 i 18 zł do nabycia w kasie ROK lub przez Internet na stronie www.rok.art.pl

kat

 

Tags

Dodaj komentarz