• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Hobby w CV – jak je napisać?

29 stycznia 2018

Odpowiednio sformułowane hobby w naszej aplikacji do potencjalnego pracodawcy może wzbudzić u niego większe zainteresowanie naszą osobą, czy nawet zaintrygować go. W odpowiedziach na oferty pracy opisujmy szczerze nasze hobby, a szanse na rozmowę kwalifikacyjną staną się większe. Jak to zrobić? Warto zastosować się do rad, jakie ma dla nas pracuj.pl.

 

Woman using tablet in the morning, horizontal

 

1. Nie ubarwiaj!
Wygląda to naprawdę interesująco, jeśli w naszym CV wspomnimy coś o tym, że interesuje nas na przykład kultura duńska. Oczywiście pod warunkiem, że znamy znacznie więcej jej wytworów niż tylko film „Gang Olsena”. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej takie rzeczy mogą bardzo łatwo wyjść na jaw. Nie wpisujmy zatem jako nasze zainteresowania czegoś, o czym nie potrafilibyśmy szerzej opowiedzieć.

2. Nie bądź banalny!
Potencjalni pracodawcy, czy też może znacznie częściej osoby zajmujące się rekrutacją, nie raz w otrzymanych aplikacjach widzą te same rzeczy. Mowa tu chociażby o standardowym „muzyka, książka, film”. Nierzadko piszą to ludzie, którzy od dawna nie mieli z tymi sprawami żadnego kontaktu. W każdym bądź razie nie bądźmy tak bardzo ogólni. Jeśli np. książki są istotnie naszą pasją to warto wymienić chociażby kilka ciekawych pozycji, które ostatnio przeczytaliśmy.

3. Uważaj, co wpisujesz!
Warto o swoich zainteresowaniach pisać w CV, ale są sytuacje, kiedy o pewnych rzeczach lepiej jest w ogóle nie wspominać. Niektóre hobby mogą zostać potraktowane przez potencjalnego pracodawcę, jako poważne ostrzeżenie przed zatrudnieniem nas. Za klasyczne przykłady uchodzą te, które mogą bezpośrednio kojarzyć się z poważnymi uzależnieniami, jak np. alkohol czy też zamiłowanie do gier hazardowych. Niekoniecznie możemy się w ten sposób prezentować, jako potencjalnie dobrzy kandydaci do pracy.

4. Niech hobby mówi o Tobie!
Dobrze będzie, jeśli potraktujemy nasze zainteresowania w CV, jako pewnego rodzaju dopełnienie innych informacji o nas, które zamieszczamy w tym dokumencie. Jeżeli np. ubiegamy się o stanowisko kierownicze to warto wspomnieć o zainteresowaniu na przykład piłką nożną. Wszak w jednym i drugim przypadku bardzo ważna jest współpraca z resztą zespołu. Ponadto pokazujemy, że nie boimy się podejmować wielkich wyzwań.

5. Bądź gotów na rozmowę!
Było już o tym wspomniane w pierwszym punkcie. Zainteresowania istotnie mogą się pojawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej – z czego bezpośrednich korzyści nie musi uzyskiwać tylko i wyłącznie osoba, z którą przychodzi nam rozmawiać. Rozmowa o nich może być doskonałą okazją do tego, aby móc się w jej trakcie odprężyć. Potraktujmy zatem zainteresowania w CV jako zaczątek przyjemnej rozmowy. W takich sytuacjach może się okazać, że praca jest na wyciągnięcie ręki.

Tags

Dodaj komentarz