Iga Świątek zagra w Radomiu. Nowa organizacja ruchu wokół RCS i objazdy dla autobusów

13 kwietnia 2022

W piątek, 15 kwietnia i sobotę 16 kwietnia w hali RCS odbędą się mecze w ramach Billie Jean King Cup, z udziałem drużyn tenisowych Rumunii i Polski. W barwach naszej reprezentacji zagra Iga Świątek. W związku z wydarzeniem od piątku od godz.11 do soboty do godz. 19 będą zmiany w ruchu na odcinku ul. Struga oraz objazdy dla linii 9, 17, 18, 21, 22 i 26.

 

 

Planowane jest wprowadzenie tymczasowych zmian w organizacji ruchu kołowego. Będą one polegały na zamknięciu odcinka ulicy Struga od Zbrowskiego do Sportowej - tylko w stronę ulicy Sportowej. Ruch pojazdów na tym odcinku będzie wtedy możliwy jedynie w kierunku Gołębiowa I. Zamknięty pas po stronie Radomskiego Centrum Sportu zostanie natomiast przeznaczony do parkowania samochodów.

Autobusy komunikacji miejskiej będą w czasie obowiązywania zmian jeździły następującymi objazdami: linie 9, 22 i 26 - Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga; linie 17 i 18: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca; linia 21: Struga, Zbrowskiego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Kusocińskiego. Trasy powyższych linii w kierunku powrotnym zostaną bez zmian.

Nieczynny będzie przystanek Struga / Zbrowskiego 07 (w kierunku ulicy 25 Czerwca, po stronie RCS). Uruchomiony zostanie w zamian tymczasowy przystanek Zbrowskiego / Struga 12 (w kierunku ulicy 11 Listopada, za stacją paliw). Dla linii 21 będzie także nieczynny przystanek Żwirki i Wigury / Struga 02 (w kierunku ulicy Kusocińskiego). Na objazdach będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki.

Organizatorzy imprezy apelują do wszystkich uczestników o skorzystanie przede wszystkim z komunikacji miejskiej. Dojazd w okolice Radomskiego Centrum Sportu zapewniają autobusy linii 9, 17, 18, 21, 22 i 26 (do przystanku Struga / Zbrowskiego 10 w kierunku Gołębiowa I lub do przystanku Zbrowskiego / Struga 12 w kierunku Śródmieścia), a ponadto linie 3, 6, 13, 16, 24 (rejon skrzyżowania ulic Struga, 25 Czerwca oraz Żwirki i Wigury - trasa dojścia: około 450 m) lub linie 1, 10 (rejon skrzyżowania ulic Struga i Szklanej - trasa dojścia: około 500 m).

Na wszystkich liniach miejskich obowiązuje uchwalony przez Radę Miejską w Radomiu przepis, zgodnie z którym do bezpłatnych przejazdów upoważnione są osoby posiadające ważny bilet albo karnet uprawniający do uczestnictwa w imprezie masowej o charakterze sportowym. Możliwe jest to wyłącznie przez trzy godziny przed planowanym rozpoczęciem imprezy oraz maksymalnie przez trzy godziny po jej zakończeniu.

Tags