• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

II Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich w Radomiu. Piękne nie tylko w galopie

16 lipca 2017

83 piękne klacze i ogiery m.in. z najlepszych polskich stadnin: Janowa Podlaskiego, Michałowa i Białki, a wraz z nimi ich hodowcy, przyjechały do Radomia na II Ogólnopolski Czempionat Koni Arabskich. Dwudniowa impreza ściągnęła na teren lotnisku aeroklubu w Piastowie także pasjonatów tych pięknych zwierząt.

    IMG_9352   Pokaz przeznaczony był dla klaczy i ogierów wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich, ale ich właścicielami są także cudzoziemcy: z Kuwejtu, Niemiec , Czech. W międzynarodowym składzie trzech sędziów oceniano też występy. Punkty przyznawane są za typ arabski, wygląd głowy i szyi, budowę oraz ruch w stępie i kłusie. Zdaniem sędziów, najpiękniej te walory prezentowała w tym roku klacz ze stadniny w Michałowie. Organizatorzy imprezy chcą nie tylko zintegrować środowisko hodowców, ale też pokazać osobom, które nie mają do czynienia z hodowlą koni i jazda konną, urodę arabów czystej krwi. - Konie arabskie to moje hobby, chciałbym pokazać wszystkim ogromną różnorodność i piękno tych zwierząt. Tych koni nie widzi się na co dzień, są to wybrane okazy pokazywane tylko na specjalnych wystawach - podkreśla radomski przedsiębiorca Stanisław Redestowicz, który jest pomysłodawcą czempionatu.
- Dopiero tutaj, w niemal bezpośrednim kontakcie widać niezwykłe piękno tych koni. To naprawdę nie to samo, co oglądanie w telewizji czy nawet inie - przekonuje pani Małgorzata.
k.woj.
Tags