• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Inaczej zapisujemy się do specjalisty. Na Józefowie telefonicznie, na Lekarskiej z biletem

15 maja 2019

To ma być duże udogodnienie dla pacjentów. Oba radomskie szpitale zmieniają system rejestracji do poradni specjalistycznych. Na Józefowie uruchomiono call center, a na Lekarskiej dwie „kartoteki” i biletomat, dzięki czemu wiadomo, kto jest następny w kolejce.

 

Do poradni przy  Lekarskiej rejestrujemy się na parterze

Do poradni przy Lekarskiej rejestrujemy się na parterze

 

– Nie trzeba stać już w długich kolejkach, aby zapisać się do specjalisty. Wystarczy zadzwonić pod nr 48 361 36 00 i mieć w zasięgu ręki skierowanie do lekarza i swój PESEL  – wyjaśnia Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Podkreśla jednocześnie, że telefonicznie umawiane są wizyty na kolejne dni i tygodnie. – Jeśli ktoś chce być przyjęty danego dnia, powinien tak jak dotychczas zarejestrować się przy okienku – mówi Gajewska. Zapewnia, że nie ma kłopotu z dodzwonieniem się. – W call center pracuje pięć osób, dziennie potrafią odebrać do 100 telefonów. Najwięcej osób dzwoni zazwyczaj na początku tygodnia – dodaje rzeczniczka MSS.

Natomiast Radomski Szpital Specjalistyczny zlikwidował punkty rejestracyjne czynne dotąd w różnych miejscach budynku poradni przy ul. Lekarskiej 4 i uruchomił dwa mieszczące się na parterze. W tym celu przebudowano pomieszczenie, ustawiono także biletomat z numerkami. Działa on na takiej samej zasadzie, jak np. w ZUS, czy w urzędzie miejskim, czyli  numery biletów wyświetlają się na tablicy przy konkretnym okienku rejestracyjnym, ponadto emitowane są komunikaty dźwiękowe, do którego okienka trzeba podejść. – Jesteśmy w początkowym okresie wdrażania tego systemu – podkreśla rzeczniczka RSS Elżbieta Cieślak.

bdb

 

 

Tags

Dodaj komentarz