Indeks za wiedzę

29 maja 2007
Blisko dwustu uczniów z klas maturalnych i przedmaturalnych z Radomia i regionu bierze udział w IV Mistrzostwach Wiedzy zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu im. bp. Jana Chrapka i Radio Rekord. 200 chętnych do indeksu


 - Celem mistrzostw jest budowanie tożsamości młodego człowieka, promowanie aktywnej edukacji oraz pomoc w przygotowaniu się do studiów wyższych – wyjaśnia Marcin Kiliański z WSB.

Do siedziby WSB zjechali uczniowie między innymi z Radomia, Pionek, Sienna, Starachowic. Dziś odbył się pierwszy etap mistrzostw, część pisemna. Uczniowie mieli do wyboru pięć zagadnień tematycznych,  m.in. ekonomia na co dzień, współczesne technologie informacyjne, Polska i świat po II wojnie światowej.

Łukasz Przybytniewski, tegoroczny maturzysta z LO w Siennie, skończył rozwiązywać test jako jeden z pierwszych. Pisał o Polsce w procesie integracji europejskiej. - Wygrałem już mistrzostwa w zeszłym roku, dlatego postanowiłem spróbować swoich sił także teraz. Test był bardzo prosty, zawierał 25 pytań. Ostanie tylko było opisowe, trzeba było wymienić nazwiska czterech eurodeputowanych – opowiada Łukasz.Kinga, Magda i Łukasz

Podobnego zdania o teście są koleżanki Łukasza: Kinga Ćwiklińska i Magda Nowak. - Nie jesteśmy tu po raz pierwszy, w zeszłym roku doszłyśmy do finału i wygrałyśmy. Cała trójka zamierza studiować kierunki związane z Unią Europejską.

Dla uczestników ufundowano atrakcyjne nagrody rzeczowe: aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp3 i inne. Najcenniejsze są jednak indeksy WSB. - Mamy 5 indeksów, dla laureata każdej dziedziny – tłumaczy Kiliański.

Do drugiego, ustnego etapu przejdzie trzech najlepszych uczestników z każdego tematu. Będą oni wtedy odpowiadać na pytania na antenie Radia Rekord. Wręczenie nagród pod koniec czerwca podczas uroczystości związanych z dniem patrona uczelni – biskupa Jana Chrapka.