„Jaskółeczka” będzie karmić

26 kwietnia 2007
Naleśniki, kotlety i kopytka to tylko niektóre dania, które będą podawane w gospodzie „Jaskółeczka”. Także „na wynos”. Choć prace remontowe potrwają jeszcze kilka tygodni, to już teraz nad wejściem do lokalu umocowano szyld. Zaproszono też dziennikarzy."Jaskółeczka” powstaje w budynku dawnego przedszkola przy ul. Królowej Jadwigi 15 na Michałowie. Jest projektem Krakowskiej Inicjatywy na rzecz Gospodarki Społecznej COGITO realizowanym z unijnych funduszy; w Radomiu bar będzie działał pod szyldem Stowarzyszenia Wzajemna Pomoc. W obsłudze znajdą się osoby niepełnosprawne, które przeszły odpowiednie szkolenia w zawodzie kucharz i kelner. - Chcemy, aby ci ludzie robili coś pożytecznego. Ta praca ma dawać im satysfakcję – mówi prezes stowarzyszenia Jolanta Gierduszewska. - Zysk jest na ostatnim miejscu. Dlatego i ceny będą tutaj konkurencyjne. bottom

W budynku zakończył sie pierwszy etap prac remontowych. -  Przebiegają one zgodnie z planem – wyjaśnia J. Gierduszewska. - Lokal zostanie urządzony bardzo funkcjonalnie. Atrakcją z pewnościa będzie... piękne akwarium z rybkami.

Dlaczego organizatorzy zaprosili dziennikarzy już teraz? - Chcieliśmy pokazać częściowo wykonane prace remontowe i zachęcić do odwiedzenia baru już wkrótce. Mamy nadzieję, że będzie to w połowie czerwca – usłyszeliśmy.