• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jazz, jazz, jazz. Muzyka i zlot kamperów nad zalewem na Borkach

15 sierpnia 2019

Radom będzie rozbrzmiewał jazzem w każdej postaci. Od piątku do niedzieli włącznie (16-18 sierpnia) odbędzie się IV Café Jazz Festival 2019. Koncerty tradycyjnie zaplanowano nad zalewem na Borkach, ale w sobotę (godz. 15) artyści wezmą udział w paradzie nowoorleańskiej w centrum miasta.

 

Fot. http://cafejazz.eu/

Fot. cafejazz.eu

 

Na festiwalu można będzie posłuchać wszystkich odmian jazzu, począwszy od jazzu tradycyjnego, poprzez bluesa, gospel do boogie oraz jazz rocka. – Ci, którzy do tej pory unikali wszystkiego, co związane z pojęciem „jazz”, z pewnością znajdą podczas festiwalu coś dla swojego ucha i serca. Rozmarzycie się przy bluesie, rozbujacie przy boogie, rozkołyszecie przy dixielandzie i odpłyniecie przy swingu – zapewniają organizatorzy.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszy zlot kamperów. Przyjedzie około 150 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi, Czech, Francji, Słowacji i Ukrainy. Będzie je można podziwiać w miasteczku festiwalowym, które stanie nad zalewem na Borkach. Miłośnicy kamperów (tych nowoczesnych jak i oldschool’owych) chętnie odpowiedzą na pytania i oprowadzą po swoich „domach na kółkach”. Zostaną też wydzielone specjalne miejsca dla caravaningowców i motocyklistów, którzy przyjadą na Café Jazz Festival pod namiot.

Organizatorzy przewidzieli też szereg innych atrakcji m.in.: wycieczkę do Muzeum Gombrowicza we Wsoli, naukę tańca boogie oraz pokazy profesjonalnych par tanecznych.

Café Jazz Festival to również kawa, jej rozmaite odsłony i niezbędny anturaż. W miasteczku festiwalowym na Borkach wystawiać się będą firmy z branży kawiarskiej, nie zabraknie degustacji i pokazów alternatywnego parzenia tego aromatycznego napoju przez cały czas trwania festiwalu.

Szczegółowy program tutaj

 

Tags

Dodaj komentarz