• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jechał od krawężnika do krawężnika. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę po pościgu

9 października 2020

Kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu na policyjnym radiowozie i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Został zatrzymany po pościgu. Jak się okazało, 23-latek nie tylko nie miał prawa jazdy, to jeszcze był pijany i miał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna kradł też towar  w drogeriach.

   

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z wtorku na środę, gdy policjanci wydziału prewencji z Kozienic patrolowali miasto.- Gdy jechali jedną z ulic przed radiowóz wyjechał samochód, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się kierowcy daewoo, który na dodatek jechał od prawego do lewego krawężnika jezdni. Mężczyzna zignorował polecenia i zaczął uciekać. W pewnym momencie zatrzymał auto i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Jak wskazało badanie, 23-letni mieszkaniec Kozienic miał w organizmie prawie 1,5 prom. alkoholu. Prócz tego mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Trafił on do policyjnego aresztu - relacjonuje asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Policjanci ustalili też, że mężczyzna okradał kozienickie drogerie. Zatrzymany za popełnione przestępstwa usłyszał już zarzuty.

kat

Tags