Jedna nitka gotowa

16 października 2007
Północna nitka ul. Maratońskiej gotowa po remoncie. Teraz dla ruchu drogowcy zamknęli drugą nitkę. Tutaj prace potrwają zgodnie z planem jeszcze około półtora miesiąca, ale prawdopodobnie przedłuży się modernizacja ul. Żeromskiego. Maratońska gotowa w połowie 


Północna jezdnia ul. Maratońskiej zyskała nową nawierzchnię, chodniki, zatoki przystankowe, wyremontowany został również mostek nad rzeką Mleczną. Teraz podobne roboty zostaną wykonane na paśmie południowym. - Na razie można wjeżdżać i wyjeżdżać z Bulwarowej i Dębowej, ale w listopadzie wjazdy te zostaną zamknięte na kilka dni, aby wymienić podbudowę drogi i położyć asfalt - informuje dyrektor MZDiK Marek Czyż.

 

W związku z remontem przystanki autobusowe linii 8 i 12 w kierunku Halinowa już od dziś stoją w nowych zatokach. U zbiegu z ulicą Dębową autobusy będą zatrzymywały się za skrzyżowaniem, a nie przed nim. W stronę ul. Limanowskiego zastępcze przystanki obu linii staną na pasie rozdzielczym ul. Maratońskiej.

Prawdopodobnie przedłużą się roboty na remontowanym odcinku ul. Żeromskiego. Drogowcy jeszcze tam nie weszli, ponieważ w pierwszej kolejności prace wykonują tutaj Wodociągi Miejskie.