Jesiennie w Resursie. Koncert big bandu Mundana i mikołajkowa Bajkowa Niedziela

1 grudnia 2022

Resursa zaprasza w weekend na wydarzenia, podczas których wciąż będzie królować jesień. W piątek, 2 grudnia o godz. 19 odbędzie się wyjątkowy koncert „Muzyczne barwy jesieni” w wykonaniu Big Bandu Mundana. W niedzielę, 4 grudnia o godz. 11 natomiast dzieci i rodzice spotkają się bajkowo ze św. Mikołajem.

 

fot. archiwum

 

Big Band Mundana powstał w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień.

Tego wieczora na scenie Resursy pojawią się także wyjątkowi goście. Na skrzypcach zagra Marta Tomecka - absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swe umiejętności doskonaliła na wielu warsztatach muzycznych w kraju i poza jego granicami. Skrzypaczka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, dzięki której występowała na jednej scenie wraz z wieloma znanymi artystami.

Drugim z muzycznych gości będzie radomianin Piotr Zarzyka - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywał laury jako solista i kameralista na 69 konkursach i festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz regionalnej. Na swoim koncie ma m. in. koncerty w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Występował jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej, czy ze Śląską Orkiestrą Dętą Kopalni Węgla Kamiennego. Swoje umiejętności instrumentalne doskonalił na międzynarodowych i ogólnopolskich kursach interpretacji muzycznej, podczas których pracował z wybitnymi pedagogami z kraju i Europy.

Bilety na koncert kosztują 10 zł. Wejściówki można nabywać w kasie Resursy oraz online za pośrednictwem portalu biletyna.pl.

Mikołajkowa Bajkowa Niedziela

Pierwsza w grudniu Bajkowa Niedziela przebiegnie pod znakiem mikołajek! Resursa szykuje pokaz wyjątkowego filmu i specjalne tematyczne warsztaty. Maluchów odwiedzi także wspaniały gość z dalekiej Laponii.

Tego dnia w Resursie zostanie wyświetlony film pt. „Mikołaj w każdym z nas". Opis produkcji: Nie musisz być dorosły ani bogaty, aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu...


Po seansie animacje taneczne, warsztaty plastyczne oraz spotkanie ze św. Mikołajem.
 

Tags