Jest projekt szkoły muzycznej

22 czerwca 2007
Prosta forma, materiał – piaskowiec, stylistyczne nawiązanie do zabudowy ul. 25 Czerwca. Tak prezentuje się projekt  szkoły muzycznej. Konkurs na jego wykonanie wygrała radomska firma ARCHI-RAD 2000. Prosta, spokojna forma

Konkurs ogłosił prezydent Radomia, w ciągu najbliższych dwóch tygodni dojdzie do podpisania z Archiradem umowy na wykonanie projektu budowlanego. - Ma on być gotowy do końca tego roku, a budowę zaczniemy w przyszłym -  podkreśla Andrzej Kosztowniak.

Obiekt o powierzchni użytkowej 8,5 tys. m.kw. ma stanąć przy ul. 25 Czerwca – w sąsiedztwie siedziby Okregowej Dyrekcji Lasów Państwowych i na skraju Leśniczówki. - Chcemy, aby wpisywał się w to zielone otoczenie – wyjaśnia projektant Piotr Wypychło. - Od strony ulicy znajdzie się sala gimnastyczna, od Leśniczówki – sale dydaktyczne, tak by było tam ciszej i by była odpowiednia akustyka. Na części parterowej znajdzie się zielony dach, rodzaj patia. Z kolei salę koncertowa ulokowaliśmy tak, by była dostępna dla wszystkich.

Budowa szkoły ma kosztować 35 mln zł. - Wiceminister kultury Tomasz Merta, który widział, w jakich warunkach uczą się dziś uczniowie szkoły muzycznej, podtrzymuje swoją obietnicę zaangażowania finansowego resortu w realizację projektu – zapewnia posłanka Lucyna Wiśniewska (Prawica Rezczypospolitej), która aktywnie wspiera przedsięwzięcie. - Teraz trzeba będzie wystapić o promesę na 15 proc. wartości inwestycji, którą ministerstwo obiecało.