• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jest przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na Michałowie. Ma być bezpieczniej

5 września 2018

Na skrzyżowaniu ulic: Mieszka I, Królowej Jadwigi i Brzustowskiej będzie sygnalizacja świetlna. Ma poprawić bezpieczeństwo w tym niebezpiecznym miejscu. Miejski Zarząd Dróg i komunikacji ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania i poprawę układu komunikacyjnego.

 

Na tym skrzyżowaniu w ub. roku zginęły dwie starsze oosby

Na tym skrzyżowaniu w ub. roku zginęły dwie starsze oosby

 

– To ważna inwestycja, o której mówiliśmy wcześniej i do której przygotowywaliśmy się. Posiadamy dokumentację, posiadamy niezbędne uzgodnienia i chcemy to skrzyżowanie wybudować. Przetarg zostanie rozstrzygnięty za niespełna dwa tygodnie, a całość prac ma zostać zrealizowana do 15 grudnia – zapowiada wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Jednocześnie dziękuje za zaangażowanie radnym, którzy interesowali się budową i ją wspierali: Mateuszowi Tyczyńskiemu (był radnym z tego okręgu) i Marcie Michalskiej-Wilk. Frysztak przypomina jednocześnie, że radni opozycji zwlekali z zatwierdzeniem wydatków budżetowych na 2018 rok. – Udało nam się to przezwyciężyć – podkreśla wiceprezydent.

Na skrzyżowaniu powstanie przede wszystkim sygnalizacja świetlna, która ureguluje ruch, doprowadzi do tego, że kierunki kolizyjne nie będą się wzajemnie przecinać i – jak zaznacza Frysztak – „ograniczy zapędy kierowców, którzy w tym miejscu przekraczają prędkość. Z ul. Królowej Jadwigi  będzie wybudowany w ul. Mieszka I prawoskręt, przechodnie będą mogli korzystać z przycisku „przywołującego” zielone światło.

Mateusz Tyczyński zaznacza, że ta z pozoru mała inwestycja, składa się w większą całość. – Miasta przyjaznego, w którym się dobrze mieszka nie tylko w centrum, ale i na osiedlach takich jak Michałów. Radom musi być bezpieczny. Niedawno poprawiliśmy skrzyżowanie na Szarych Szeregach, teraz przyszła kolej na to miejsce – mówi szef Kancelarii Prezydenta wyrażając nadzieję, że kolejnych tragicznych wypadków na tym skrzyżowaniu już nie będzie.

bdb

Tags

Dodaj komentarz