Jutro przyjdą z „Antygoną”

12 kwietnia 2007
„Teatr w różnych epokach” to tytuł nowego cyklu warsztatowego, który rozpoczął się dziś na scenie kameralnej "Powszechnego". Warsztaty prowadzi W. Ługowski


Tematem pierwszych trzech spotkań jest teatr antyczny. Prowadzący je radomski aktor Wojciech Ługowski uważa, że warsztaty to dobre przygotowanie nie tylko dla studentów, ale i dla gimnazjalistów. - Zdobyta tu wiedza przyda się młodym ludziom na egzaminach licealnych czy maturze – dodaje.

- Uczestniczę we wszystkich zajęciach organizowanych przez radomski teatr – podkreśla Darek Wróbel, student WSH. – Mimo, że nie odkryłem w sobie talentu aktorskiego, to bardzo lubię bezpośredni kontakt widza z aktorem – dodaje.Darek Wróbel

Zupełnie z innych powodów uczestniczy w warsztatach Magda Boduła. - W tym roku zamierzam zdawać do łódzkiej filmówki i mam nadzieję, że takie warsztaty poszerzą moją wiedzę na temat teatru.

Wojciech Ługowski pracujący w teatrze od ponad 20 lat podkreśla, że warsztaty mają dziś do  spełnienia szczególna rolę. – Podczas tych zajęć my, aktorzy chcemy zbliżyć do siebie młodych ludzi, którzy w dobie telewizji i komputerów zapominają o bezpośrednim kontakcie.

Zajęcia to nie tylko teoria. Jutro młodzi ludzie mają przyjść do teatru z egzemplarzem „Antygony”. Po co? Tego Wojciech Ługowski nie chce zdradzić. Sam podjął się prowadzenia jednej z części warsztatów, bo – jak zapewnia - kocha teatr i nie wyobraża sobie życia bez niego.

Warsztaty potrwają do 27 kwietnia. Młodzież spotka się m.in. jeszcze z Danutą Dolecką Martą Szmigielską i Joanną Jędrejek.