Kameralne Lato po raz 14. Konkursy, projekcje filmowe, spotkania. Będzie też kino samochodowe

2 lipca 2021

Po raz 14. odbędzie się w Radomiu kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie – Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Na miłośników X Muzy czeka wiele atrakcji. Początek w niedzielę, 4 lipca.

 

Warsztaty filmowe podczas Kameralnego Lata (fot. archiwum)

 

Do tegorocznych konkursów zgłoszono 191 filmów, w tym 148 do Konkursu Głównego, a 43 do Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park. Zakwalifikowano 22 filmy do Konkursu Głównego oraz 13 do konkursu Hyde Park.

Pokazy filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego będzie można oglądać 8 i 9 lipca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia (ul. Kopernika 1) po pobraniu wejściówki z biura festiwalowego (Elektrownia). Biuro otwarte będzie codziennie od godziny 12 do rozpoczęcia ostatniego bloku projekcyjnego.

Zwycięzca Konkursu Głównego otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10 tys. zł oraz statuetkę Złotego Łucznika, która zostanie wręczona podczas gali finałowej Kameralnego Lata.

Widzowie będą mogli oceniać nietuzinkowe projekcje Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park w restauracji Otwarta Wine Cafe w poniedziałek, 5 lipca od godz.21.30. Tradycyjnie nagrodę główną przyzna publiczność.

Niezapomniane emocje i spotkania

Uczestników festiwalu i mieszkańców Radomia jak zwykle czekają niezapomniane filmowe emocje i spotkania z twórcami.

Pierwszego dnia festiwalu (4 lipca) zaplanowano plenerowy pokaz filmowy w Kinie Sasmochodowym.  Na ekranie zagości doceniana i wielokrotnie nagradzana, oscarowa produkcja „Green Book” (reż. Peter Farrelly). Projekcja odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przed hipermarketem Castorama, start o godz.21.30.

Radomianie mogą także wziąć udział w bezpłatnym i otwartym cyklu Akademia Zawodowców, w ramach którego znani i lubiani twórcy opowiedzą o kulisach pracy w branży filmowej. W programie m.in. wykład aktorki i dyrektorki Teatru Powszechnego w Radomiu Małgorzaty Potockiej.

W ramach cyklu Kameralne Lato Dzieciom 7 lipca o godz.14.30, radomska młodzież i rodzice młodych ludzi będą mogli obejrzeć wyjątkowy obraz "Żałuję", który w przejmujący sposób pokazuje, jak tragiczne w skutkach może okazać się lekceważenie z pozoru błahych młodzieńczych problemów.

Z kolei w ramach cyklu Niebo nad Radomiem 6,7 i 8 lipca na dziedzińcu ratusza, gdzie mieści się Hufiec ZHP Radom-Miasto (Rynek 1) będzie można obejrzeć filmowe hity „Narodziny gwiazdy” (reż. Bradley Cooper), „Nowy, lepszy człowiek” (reż. Tommy Pallotta, Femke Wolting) oraz „Lot” (reż. Robert Zemeckis). Początek pokazów o godz. 21.30.

 

 

 

 

Tags