Kamienica dla artystów

19 marca 2007

Kamienica przy ul. Rwańskiej 7 będzie remontowana. Półtora miliona złotych obiecał dać na jej odnowienie marszałek województwa. Gmina też wesprze finansowo roboty.Kamienica przy ul. Rwańskiej 7
W budynku przy ul. Rwańskiej 7 planowano utworzenie kamienicy artystycznej, gdzie znalazłyby się m.in. pracownie malarskie, galeria, kawiarnia. To od tego adresu – mając nadzieję, że znajdzie tu także swą siedzibę – wzięło nazwę Stowarzyszenie Rwańska 7.

Wcześniej właścicielowi kamienicy – spółce Rewitalizacja -  nie udało się pozyskać unijnych pieniędzy na remont, choć projekt został dobrze oceniony. – Marszałek zapewnił nas, że prawie na 100 proc. otrzymamy półtora miliona złotych – tłumaczy prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i podkreśla, że remont Rwańskiej 7 powinien stać się kolejnym etapem rewitalizacji radomskiego Miasta Kazimierzowskiego. Wprawdzie w tegorocznym budżecie Radomia nie zarezerwowano na ten cel ani złotówki, to prezydent obiecuje, że gmina postara o pieniądze z innych źródeł. Całkowity koszt inwestycji to bowiem 3 mln zł. Magistrat zapowiada, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.