• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

KDF Resursa – repertuar

KLUB DOBREGO FILMU w RESURSIE

WRZESIEŃ 2016

7 IX, godz. 12, 18 – „Co przynosi przyszłość”, reż. Mia Hansen-Løve, Francja/Niemcy 2016 (100 min.)

Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Jako kobieta zamężna dzieli swój czas pomiędzy pracę, której oddaje się z pasją, męża, dwoje dzieci i zaborczą matkę. Aż do dnia, kiedy mąż oświadcza, że odchodzi do innej kobiety…

Wybitny obraz, wielopłaszczyznowy i głęboki, z wielką kreacją Isabelle Huppert.

14 IX, godz. 12, 18 – „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, reż. Naomi Kawase, Japonia, Francja, Niemcy 2015 (113 min.)

Santoro po odbyciu kary w więzieniu prowadzi małą piekarnię – restaurację serwującą dorayaki – japoński deser, naleśnik ze słodką pastą z czerwonej fasoli. Mężczyzna zatrudnia starszą kobietę, Tokue, do której początkowo odnosi się sceptycznie. Jednak potem ich relacje ulegają diametralnej zmianie…

Piękny, optymistyczny film o spotkaniu z drugim człowiekiem, bratnią duszą, dzięki której łatwiej uwolnić się od demonów przeszłości. Wybitne kino.

21 IX, godz. 12, 18 – „Wszyscy albo nikt”, reż. Kheiron, Francja 2015 (102 min.)

Prawdziwa historia Hibata Tabiba, który z żoną i synkiem zmuszony jest wyemigrować do Francji. Tam przybysze podejmują niełatwą próbę asymilacji w lokalnej społeczności.

Naturalny, szczery i pełen ciepła obraz, słusznie porównywany do filmu „Życie jest piękne” Roberta Benigniego.

28 IX, godz. 12, 18 – „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”, reż. Paweł Łoziński, Polska 2016 (76 min.)

Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż, której celem jest naprawa ich wzajemnych relacji.

Kolejny intrygujący obraz wybitnego dokumentalisty Pawła Łozińskiego, autora m. in. głośnych filmów „Miejsce urodzenia” i „Kratka”.

Cena biletu: 10 zł. Cena karnetu na pięć dowolnych seansów – 40 zł. Karnet ważny jest przez trzy miesiące od daty jego wydania.