• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

KDF w Resursie. „Parasite” – każdy marzy o lepszym życiu

29 stycznia 2020

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 29 stycznia, na koreański thriller w reżyserii Bong Joon-ho pt. „Parasite”. Obraz nominowany do oscara w kategorii międzynarodowej. seanse o godz.12 i 18.

parasite-plakatpl-lq
To mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Reżyser pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

Tags

Dodaj komentarz