Reklama

Kinga Bogusz, szefowa rady miejskiej z PiS, przechodzi „na drugą stronę”. Startuje z list Bezpartyjnych Radomian i popiera Radosława Witkowskiego

1 lutego 2024

Przedwyborczy, sensacyjny transfer. Przewodnicząca rady miejskiej w Radomiu Kinga Bogusz, reprezentująca do tej pory Prawo i Sprawiedliwość, wystartuje z listy koalicji, która wczoraj podpisała Radomski Pakt Samorządowy i popiera kandydaturę Radosława Witkowskiego na prezydenta miasta.

 

 

O swojej decyzji Bogusz poinformowała podczas konferencji prasowej Bezpartyjnych Radomian, którzy również wchodzą w skład "Koalicji 7 kwietnia", jak o sobie mówią.

- Startuję w tych wyborach jako bezpartyjny samorządowiec. Nie zmieniam barw politycznych. Ja po prostu nie chcę należeć do żadnej dużej partii politycznej. Uważam, że samorząd różni się od wielkiej polityki i tej wielkiej polityki nie powinniśmy przenosić do naszych samorządów. Samorząd to pewnego rodzaju wspólnota, tutaj żyjemy obok siebie, powinniśmy rozmawiać i wspólnie dążyć do osiągnięcia dobra – wyjaśnia Kinga Bogusz.

Przewodnicząca rady miejskiej zaznaczyła, że decyzja o odejściu z Prawa i Sprawiedliwości dojrzewała w niej od pewnego czasu i że takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień. Pochlebnie wyrażała się na temat Radosława Witkowskiego i jego prezydentury, choć w przeszłości niejednokrotnie go krytykowała.

Poparła Radosława Witkowskiego

- Uważam, że aktualnie to najlepszy kandydat, człowiek, który potrafi zjednoczyć wokół siebie ludzi z różnych środowisk politycznych. Potwierdzeniem tego jest zawarcie wczorajszego paktu. Chcę popierać człowieka, który łączy ludzi, a nie ich wyklucza, i który chce być prezydentem wszystkich radomian - oceniła Bogusz.

Kinga Bogusz zapowiedziała, że składa rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Podziękowała swoim koleżankom i kolegom z PiS za współpracę. Wyjaśniła ponadto, że teraz podda się decyzji radnych odnośnie kierowania przez nią radą.

Konferencji w Klubie Aktywności Seniora przy ulicy Traugutta przysłuchiwał się radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Wójcik. Kinga Bogusz na zakończenie spotkania wyciągnęła do niego rękę, ale spotkała ją odmowa. Dariusz Wójcik powiedział, że nie jest dla niego zaskoczeniem „przejście na drugą stronę” Kingi Bogusz i że tego spodziewał się od jakiegoś czasu.

Trzy miejsca dla Bezpartyjnych Radomian

W zbliżających się wyborach samorządowych Kinga Bogusz będzie reprezentowała Bezpartyjnych Radomian, którzy weszli w skład Radomskiego Paktu Samorządowego startujących z bardzo szerokiej listy Radomskiego Paktu Samorządowego. Popierają oni Radosława Witkowskiego jako kandydata na prezydenta.

Dla Bezpartyjnych Radomian w wyniku negocjacji zarezerwowano na wspólnych listach trzy miejsca. Zajęli je: Kinga Bogusz (okręg numer 1, pozycja 5), obecny radny Kazimierz Woźniak (okręg numer 4, miejsce numer 2) oraz Robert Dębicki (okręg numer 2, okręg 5).

Zabrakło natomiast miejsca dla innych znanych postaci życia samorządowego, w tym byłego prezydenta i wiceprezydenta Radomia Ryszarda Fałek i byłego wiceprezydent Radomia Krzysztofa Gajewskiego.

bdb

 

Tags