• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kino francuskie w Elektrowni. Osiem filmów do końca maja

23 maja 2019

Od dzisiaj, 23 maja kino w Elektrowni po raz dziesiąty zaprasza na Przegląd Nowego Kina Francuskiego organizowanego wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce. Do 30 maja widzowie będą mogli zobaczyć osiem nagradzanych i docenionych filmów.

 

Projekcje odbędą się w kinie Elektrowni

Projekcje odbędą się w kinie Elektrowni

 

W programie m.in. obrazy nominowane do nagród Cezara: „Wymarzony” (Pupille) w reżyserii Jeanne Herry, „Ból” (La douleur) na podstawie autobiograficznej prozy Marguerite Duras. Na ekranie również prezentowany na Festiwalu Filmowym w Wenecji „Na zawsze razem” z młodą gwiazdą francuskiego kina  Vincentem Lacoste. Najmłodsi widzowie zaś będą mogli obejrzeć adaptację kultowego francuskiego komiksu dla dzieci „Becassine”. To historia guwernantki o gołębim sercu, której największym marzeniem jest wyjazd do Paryża. W głównych rolach aktorka i piosenkarka Émeline Bayart, znana m.in. z „Rozumiemy się bez słów” Karine Viard i Denis Podalydès, aktor prestiżowej Komedii Francuskiej.

Wszystkie seanse o godz. 20.

Dzisiaj, 23 maja, wyświetlony zostanie „Wymarzony”.

Alice od lat marzy o dziecku, ale wie,  że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi.

Siedem nominacji do francuskich Cezarów 2019 m.in. w kategoriach Najlepszy film i Najlepszy scenariusz. Trójka głównych bohaterów otrzymała nominację w kategorii Najlepszy aktor.

Tags

Dodaj komentarz