• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Klub Dobrego Filmu w Resursie. Na ekranie „Ojciec”

9 września 2020

Klub Dobrego Filmu w Resursie zaprasza dzisiaj, 9 września na komediodramat w reżyserii Kristiny Grozevy pt. „Ojciec”. Seanse o godz. 12 i 18.

   

Film jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Obraz otrzymał m.in. Kryształowy Globus w Karlowych Warach, został uznany najlepszym filmem na festiwalach w Trieście, Tiranie oraz na Golden Rose Bulgarian Film Festival. Zdobył także Nagrody Publiczności oraz za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmów na Sachalinie.

Pierwsze sceny filmu mają miejsce na pogrzebie starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się, gdy syn - mimo jego próśb - nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony, zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten natomiast jest przekonany, że zmarła żona próbuje się z nim skontaktować zza grobu.

Projekcje odbędą się w sali widowiskowej Resursy.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *