• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kluziński: nie obiecuję gruszek na wierzbie

10 listopada 2010
Jeździli, rozmawiali z radomianami, dla dzieci mieli cukierki, dla dorosłych parasolki. Przez dwa tygodnie Kluzobus pokonał setki kilometrów. Tak krystalizował się program wyborczy kandydata na prezydenta Jakuba Kluzińskiego (Kocham Radom).

Kilkanaście osób przyszło na pożegnanie KluzobusaKluzobus był mobilnym centrum spotkań, przemierzył miasto wzdłuż i wszerz. - Rozmawialiśmy przy kawie i herbacie z tysiącami radomian o ich problemach. Mieszkańcy są bardzo dobrze nastawieni, nie spotkaliśmy się z negatywnymi reakcjami. Prezentowaliśmy też filmy o mieście, o moich pomysłach na zarządzanie – opowiada Jakub Kluziński dodając, że w ten sposób rodził się jego program wyborczy. - Jest on wypadkową rozmów z radomianami i konsultacji ze środowiskami opiniotwórczymi - wyjaśnia Kluziński.

Hasło kandydata brzmi „Radom, będziesz dumny”. Jego zdaniem największym problem miasta jest bezrobocie. - Konieczne są zmiany. Będę dążył do obniżenia bezrobocia, ściągnę inwestorów i pomogę już istniejącym firmom. Uczyłem się i pracowałem w Londynie, we Frankfurcie w Warszawie, znam przedsiębiorców i wiem co zrobić, by inwestowali w naszym mieście – podkreśla Kluziński.

Tu powstawał i tu przedstawiono program wyborczyKluziński uważa, że Radom powinien mieć wyższą rangę administracyjną. - Gdy przestaliśmy być miastem wojewódzkim, Radom systematycznie traci na znaczeniu, likwidowane są ważne urzędy, miejsca pracy. Ten proces zatrzymam – przekonuje kandydat na prezydenta. I podkreśla: – Radom musi wrócić do tzw. pierwszej ligi miast w Polsce.

Kluziński chce, by radomianie znowu poczuli się współgospodarzami miasta. - By czuli, że władza to nie jest elita namaszczona przez Boga, która wie lepiej i zatrudnia bliskich sobie. Jako kandydat bezpartyjny i niezależny chcę służyć mieszkańcom i Radomiowi, a nie partyjnym interesom – zapewnia.

Program wyborczy Kluzińskiego trafi niebawem na oficjalną stronie internetową kandydata Kocham Radom (http://kluzinski.pl/ ). Kluziński zapowiada przygotowanie terenów pod nowe inwestycje, przejrzyste reguły i publiczne przesłuchania kandydatów do pracy w urzędach. Zaznacza konieczność ukończenia obwodnicy południowej, budowę nowych ulic. – Wszelkie remonty, czy budowa nowych ulic musi być gruntownie przeanalizowana tak, by nie doprowadzać do paraliżu miasta – czytamy w programie.

Kandydat Kocham Radom obiecuje zagospodarowanie terenów wokół dworca PKP, poprawę komunikacji w centrum miasta (większa liczba przystanków i optymalizują kursów autobusów). Myśli tez o sieci parkingów na obrzeżach śródmieścia. Zdaniem Jakuba Kluzińskiego większość tych projektów nie wymaga dużych, a czasem wręcz żadnych nakładów finansowych. - Gdy racjonalnie będziemy gospodarować tym co mamy, w mądry sposób, rozwiążemy wiele problemów – twierdzi. Zapowiadaja także nową filozofię i styl działania urzędu. – Nie obiecuję gruszek na wierzbie - mówi Kluziński i zapowiada powrót Kluzobusa.

Bartek Olszewski 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *