• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kolacja, wino, świece i… muzyka. Radomska Orkiestra Kameralna zagra dla zakochanych

7 lutego 2017

„Historia de un amor” (Historia jednej miłości)” – jakiż inny tytuł mógłby nosić koncert z okazji Dnia Zakochanych? Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza z okazji walentynek w sobotę, 11 lutego o godz. 18.

   
Milena Lange

Milena Lange

Kolacja, wino, świece i... muzyka. Tak najczęściej wyobrażamy sobie idealny, romantyczny wieczór we dwoje. Proponujemy jednak zacząć od muzyki. Przeniesiemy się do Aranjuez. Tamtejszy pałac otoczony jest pięknymi ogrodami – to właśnie do nich nawiązuje tytuł słynnego Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo. Kompozytor opisał go jako „zapach magnolii, śpiew ptaków i tryskanie fontann”. Niewidomy od trzeciego roku życia, chciał oddać dźwiękami całą zmysłowość tego miejsca, jakiej doświadczył, przechadzając się po ogrodach z żoną Victorią. - To tylko jeden z utworów jaki dla zakochanych i nie tylko przygotowała Radomska Orkiestra Kameralna z towarzyszeniem zaproszonych gości. Zabrzmią najpiękniejsze arie, pieśni, piosenki i duety o miłości z różnych epok, w różnych stylach - zapowiada Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.    
Adam Szerszeń

Adam Szerszeń

W koncercie wystąpią soliści: Milena Lange – sopran, Adam Szerszeń – baryton, Wiktoria Szubelak – gitara. Orkiestra zagra pod batutą Bartosza Żurakowskiego. W programie m.in. muzyka Bizeta, Rossiniego, Rodrigo, Piazzolli, Albeniza. kat      
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *