Kolejne inwestycje w szpitalu na Józefowie z Budżetu Obywatelskiego. To zmodernizowana hydrofornia, droga i chodnik

23 listopada 2023

Droga, chodniki i zmodernizowana hydrofornia – to efekty dwóch projektów zrealizowanych na terenie szpitala na Józefowie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Urządzenia do magazynowania i filtracji wody nie były remontowane od ponad 40 lat. Na obie inwestycje władze województwa przekazały prawie 2 mln zł.

 

fot. MSS Radom

 

Dzięki wsparciu samorządu województwa w ramach trzeciej edycji BOM na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego były realizowane dwa projekty. Jeden z nich dotyczył modernizacji własnego ujęcia wody i budynku hydroforni, a drugi – remontu chodników i dróg wewnętrznych. Ich realizacja trwała pół roku.

– O tym, że to ważne z perspektywy mieszkańców Radomia i pacjentów szpitala inwestycje, nie trzeba nikogo przekonywać. Wygrana w budżecie obywatelskim jest tego najlepszym dowodem. Takie projekty są bardzo potrzebne, bo sprawiają, że placówki takie jak nasz szpital stają się bardziej dostępne i komfortowe – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Studni nie modernizowano przez 40 lat

W ramach inwestycji zostały wymienione wyeksploatowane urządzenia do filtracji i magazynowania wody. Jednym z priorytetów była studnia, której nie modernizowano od 1981 r., a jest głównym źródłem wody pitnej dla pacjentów i zabezpiecza potrzeby przeciwpożarowe szpitala. Dzięki BOM udało się m.in. obniżyć zawartość żelaza w wodzie i tym samym zwiększyć jej walory smakowe i  odżywcze. Efektem prac jest również umożliwienie dostarczania wody do sieci wodociągowej pod stałym ciśnieniem. Na realizację projektu samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 976 tys. zł.

Wymieniona nawierzchnia i nowy chodnik

Przedmiotem projektu była przebudowa znajdującego się w bardzo złym stanie technicznym odcinka chodnika oraz drogi wjazdowej nr 3 przy szpitalu. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza udało się wymienić nawierzchnię drogi dojazdowej oraz płyty chodnikowe, które zwiększą komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo dojazdu do nowo powstałego budynku rehabilitacji dla dzieci, punktu wymazów, punktu szczepień COVID-19, zakładu patomorfologii, kuchni szpitalnej i pralni. Na realizację projektu w ramach BOM samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 974 tys. zł.

kat, bdb

 

Tags