• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kolejne kamienice na Mieście Kazimierzowskim będą remontowane za unijne pieniądze

18 października 2018

Zabytkowe kamienice Rynek 12 i Wałowa 22 to kolejne budynki na terenie Miasta Kazimierzowskiego, które wkrótce zostaną wyremontowane. Spółka Rewitalizacja pozyskała na ten cel 2,8 mln zł z funduszy unijnych. To kwota, która pokryje 75 proc. kosztów inwestycji.

 

IMG_1674

 

Dziś w radomskim magistracie odbyło się podpisanie umowy pomiędzy urzędem marszałkowskim a spółką Rewitalizacja, która zajmie się odnawianiem obiektów.

– Bardzo się cieszę, że nasze Miasto Kazimierzowskie w coraz większym tempie nabiera blasku. Gratuluję miastu dużej skuteczności w starania o pieniądze z zewnątrz. Mam nadzieję, że to nie koniec i w kolejnych latach będziemy mogli kontynuować prace związane z rewitalizacją tej części miasta – zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Zespół kamienic pod adresami: Rynek 12 i Wałowa 22 zostanie gruntownie wyremontowany. Zostaną wykonane prace związane m.in. ze wzmocnieniem fundamentów i ścian, wymianą stropów, drzwi i okien, odtworzeniem gzymsów, detali architektonicznych i balustrad balkonów. Planowana jest też wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna.

– To kolejny element całego procesu rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego. Planowany remont będzie znakomitym uzupełnieniem tych prac, które obecnie prowadzimy w kamienicy Deskurów i w ratuszu, a także planowanej przebudowy płyty Runku. Ta inwestycja cieszy tym bardziej, że skuteczna rewitalizacja wymaga rozwoju także funkcji mieszkaniowej na terenie Miasta Kazimierzowskiego – mówi prezydent Radosław Witkowski.

To nie pierwsze pieniądze z zewnątrz, jakie trafiły do Radomia z przeznaczeniem na rewitalizację Miasta Kazimierzowskiego. Trwający obecnie remont kamienicy Deskurów również jest finansowany przy udziale funduszy unijnych. Na ten cel miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 23 mln zł.

kat

 Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz