Kolejne karabinki MSBS Grot trafią do Straży Granicznej. Radomska Fabryka Broni podpisała umowę

25 kwietnia 2023

Karabinki Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej Grot produkowane radomskim „Łuczniku” ponownie trafią do funkcjonariuszy Straży Granicznej. Fabryka Broni podpisała z formacją umowę na dostawę kolejnych 240 sztuk tego uzbrojenia.

 

fot. Fabryka Broni Radom

 

Pogranicznicy już kolejny raz kupują karabinki z radomskiej firmy. Dotychczas na ich wyposażeniu znalazło się blisko 1300 sztuk. Funkcjonariusze Straży Granicznej podkreślają, że broń z Radomia doskonale sprawdza się w ich służbie i można ją łatwo przystosować do konkretnych działań, dlatego zdecydowano się na zakup następnej partii broni.

Umowę ze Strażą Graniczną podpisali podczas II Międzynarodowych Targów Polsecure w Kielcach reprezentujący Fabryką Broni jej prezes Wojciech Arndt oraz członek zarządu Seweryn Figurski oraz komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

- Podpisana umowa na dostawę kolejnych karabinków MSBS  Grot do Straży Granicznej utwierdza nas w przekonaniu, że ta nowoczesna konstrukcja doskonale sprawdza się nie tylko w Wojsku Polskim, na froncie ukraińskim, ale i w służbie, która współcześnie odgrywa ogromną rolę, chroniąc nasze granice, zwłaszcza na wschodzie kraju, która jest też granicą NATO i UE. To napawa nas dumą i daje satysfakcję, że broń produkowana w radomskim zakładzie jest tak wysoko oceniana - podkreśla prezes Wojciech Arndt.

Targi dla służb podległych MSWiA

Nie bez powodu do zawarcia porozumienia pomiędzy radomską spółką a Strażą Graniczną doszło podczas II Międzynarodowych Targów Polsecure, które w tym roku odbywają się od 25 do 27 kwietnia.  Wydarzenie to, łączące w sobie wystawę oraz cykl konferencji, poświęcone jest bezpieczeństwu publicznemu i odpowiedzialnym za nie służbom mundurowym podległym MSWiA – Polskiej Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Ochrony Państwa, Służbie Więziennej. Do części z nich radomski „Łucznik” dostarcza już produkowane przez siebie uzbrojenie.

Fabryka Broni na Polsecure

Podczas Międzynarodowych Targów Polsecure prezentuje swoje konstrukcje na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zobaczyć bogaty asortyment produktów z portfolio Łucznika. Goście targów mogą zapoznać się z rodziną karabinków MSBS Grot dostępnych w różnych kalibrach, z różnymi długościami lufy oraz w układzie klasycznym i bezkolbowym (bullpup). Wśród prezentowanych produktów są także m.in. granatniki MSBS Grot - podwieszany i samodzielny, a także pistolety samopowtarzalne VIS 100, 100 M1 czy P99.

kat, bdb

Tags