• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kolejny konkurs w kulturze. Kto zostanie dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej?

29 września 2020

Można już ubiegać się o stanowisko Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Prezydent miasta ogłosił konkurs na kandydata. Wcześniej magistrat poinformował o naborze na szefów dwóch domów kultury: „Idalin” i „Borki”.

   

Kandydaci na dyrektora MBP muszą mieć m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w instytucjach kultury oraz minimum trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu w kulturze. Powinni też złożyć autorski program realizacji zadań dotyczący bieżącego funkcjonowania i rozwoju placówki, zawierający m.in. model zarządzania oraz plan działań merytorycznych z uwzględnieniem siedziby głównej i jej filii.

Na oferty wraz z kompletem wymaganych dokumentów urząd miejski czeka do 3 listopada. Zostaną one rozpatrzone nie później niż do 16 grudnia.

Jak już pisaliśmy urząd ogłosił także konkursy na dyrektorów DK "Borki" i DK "Idalin". W obu czeka na oferty do 9 października.

Dyrektorzy tych instytucji byli zatrudnieni na zasadach, które już dziś nie obowiązują - informowało biuro prasowe magistratu. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, jedynym trybem nawiązania stosunku pracy z dyrektorem samorządowej instytucji kultury jest powołanie go na czas określony, na okres od 3 do 7 lat. W ustawie nie przewidziano więc możliwości zatrudnienia dyrektorów instytucji kultury na czas nieokreślony.

Od 1 stycznia 2021 roku nowa osoba pokieruje także Resursą. Konkurs wygrała Justyna Górska-Streicher, która w zakresie obowiązków będzie miała także zrządzanie częścią kulturalną w zrewitalizowanej kamienicy Deskurów.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *