Kolorwo. Różnorodnie. Wyjątkowo

4 października 2007
„100 wystaw” otwarto dziś w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Wernisaż poprzedziła w Rogatce  prezentacja prac prof. Aleksandra Olszewskiego. To setna ekspozycja w tej galerii. W Rogatce prace A. Olszewskiego


Skąd w tytule wzięła się „setka”? Do tej pory właśnie tyle wystaw w Rogatce zorganizowano. Swoje prace pokazywali tam niemal wszyscy przedstawiciele ważniejszych ośrodków artystycznych w Polsce i za granicą. Były ekspozycje indywidualne i zbiorowe. Na setnej możemy oglądać prace dziekana wydziału sztuki Politechniki Radomskiej prof. Aleksandra Olszewskiego. Profesor pokazał 20 dzieł z malarstwa i grafiki cyfrowej.

Jednak jubileuszowa wystawa stanowiąca podsumowanie działalności „Rogatki”, została zaprezentowana w „Elektrowni” - Powód jest prosty, w Rogatce byśmy się po prostu nie zmieścili – wyjaśniał jeden z kuratorów Wiesław Jelonek.

Ekspozycja składa się z 68 prac. - Nie udało nam się, niestety, zebrać stu, ponieważ kwalifikując artystów do udziału, braliśmy pod uwagę tylko ich wystawy indywidualne – podkreśla Jelonek. Samą ekspozycję zachwala: – Jest kapitalna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są rzeźby, prace malowane w różnych stylach i technikach. Kolorwo. Różnorodnie. Wyjątkowo.

Wszystkie prace, które składają się na „100 wystaw” galeria zdecydowała się przekazać właśnie „Elektrowni”.  Z okazji jubileuszu Rogatki, został także wydany album, w którym znajdują się prace tych artystów, którzy do tej pory pokazywali się w galerii. - Po jednej każdego twórcy – podkreśla dyrektor „Elektrowni” Zbigniwe Belowski. Album już wkrótce ma trafić do księgarń.

Wystawę w 'Elektrowni” będzie można oglądać do końca listopada.

Reklama