• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Komunikacja miejska w święta: Standardowe rozkłady jazdy

8 kwietnia 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że autobusy komunikacji miejskiej będą w okresie świątecznym, to znaczy w dniach od 11 do 13 kwietnia (od soboty do poniedziałku) jeździć według standardowych rozkładów jazdy na poszczególne dni.

 

autobus02

 

Komunikacja miejska w Radomiu (dotyczy wszystkich linii) będzie funkcjonowała następująco: 11 kwietnia (Wielka Sobota): według standardowych rozkładów sobotnich, 12 kwietnia (Wielkanoc, niedziela): według standardowych rozkładów niedzielnych, 13 kwietnia (poniedziałek wielkanocny): według standardowych rozkładów niedzielnych.

W tym roku, w odróżnieniu od lat poprzednich, w Wielką Sobotę nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w rejonie cmentarzy (w tym także objazdów dla autobusów w rejonie Firleja!). Wciąż obowiązują bowiem rządowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się, na mocy których opuszczanie miejsca zamieszkania zostało dopuszczone jedynie w przypadkach między innymi dojazdu do pracy i załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (zakupy, opieka nad bliskimi itp.). – Według dostępnych interpretacji odwiedzanie cmentarzy w okresie stanu epidemii nie zalicza się do spraw niezbędnych do życia codziennego, dlatego służby państwowe i sanitarne zalecają przełożenie tego na później. Ponadto w miejscach publicznych obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób oraz konieczność zachowania dwumetrowych odległości pomiędzy pieszymi. Podczas pogrzebów na nekropolii nie może przebywać więcej niż pięć osób, nie licząc obsługi takich uroczystości – wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

W komunikacji publicznej wciąż obowiązuje rządowe ograniczenie liczby przewożonych pasażerów do połowy liczby miejsc siedzących w danym autobusie! Ze względu na wszystkie takie ograniczenia również MZDiK dołącza się do apelu służb, żeby w okresie świątecznym zrezygnować tym razem z wizyt na cmentarzu!

Ze względu na odwołanie wszelkich uroczystości religijnych, odbywających się tradycyjnie w okresie przed świętami i podczas nich (procesje drogi krzyżowej oraz rezurekcyjne), nie zostały zaplanowane żadne ograniczenia w ruchu kołowym.

Tags

Dodaj komentarz